Gyulai diákjaink megnyerték az országos versenyt!

A Magyar Dietetikusok Országos Szövetsége új versenyt indított Okostányér Országos Diák Tudáspróba néven, amellyel a 12-13 évesek egészséges táplálkozással és életmóddal kapcsolatos ismereteinek bővítését tűzték ki célul.

2400 általános iskolába jutott el felhívásuk, amelynek online fordulójára 145 iskola 3 fős csapata jelentkezett. 395 csapat: 1185 hatodikos és hetedikes töltötte ki az online forduló feladatait.

A Gyulai Római Katolikus Gimnázium és Általános Iskolából 3 csapat írta meg az online fordulót, majd a 7. A csapata bejutott a döntőbe, amit Budapesten rendeztek meg. Az ötórás versenyen 16 feladatsort kellett diákjainknak megoldani. A Bukodi Dóra Anna, Bujdosó Zoé és Debreczeni Emma alkotta csapat megnyerte a versenyt és a fődíjat.

Gratulálunk kiváló teljesítményükhöz!

Felkészítő tanáruk: Révészné Japport Tünde.