Az 52. felmenő rendszerű Országos Elsősegélynyújtó Verseny vármegyei fordulóján a Gyulai Római Katolikus Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda intézményünket két kategóriában is képviselték diákaik.

Gyermek kategóriában – Megmentő-Med-Kit-Ek csapatunk vármegyei III. helyezést ért el. A csapat a három kategóriából álló versenyen a legjobban teljesített katasztrófavédelmi témakörben. Így ők egy különdíjjal is gazdagodtak az élményeken felül.

Csapattagok: Adamcsák Luca, Majorovics Hanna, Tóth Lia Kinga, Fábián László, Kilvinger Barnabás

Ifjúsági kategóriában– Ritmuszavarosok csapatnévvel sikeresen szereplő 10. évfolyamos diákjaink I. helyezést megszerezve képviselik majd Békés vármegyét az országos döntőn Kecskeméten 2024. szeptember 13-15-ig.

Csapattagok: Dani Panna, Danics Boglárka, Czirók Gréta, Tóth Viktória, Szilágyi Attila.

Nagyon büszkék vagyunk diákjainkra, a színvonalas helytállásért, akik az életszerű szituációkban, melyekkel a hétköznapi életben közvetlen környezetükben is találkozhatnak, a legjobb tudásuk szerint látták el a sérülteket.

Csapat felkészítő tanára: Bukodi-Vass Annamária.